Leden 2013

Brother Islands

1. ledna 2013 v 21:31 | Ambar

Nevím, jestli to víte, ale potápím se. Miluju to. Miluju vodu, miluju plavání, miluju stav beztíže, miluju člověkem téměř neporušenou podvodní scenérii. Kdo to nikdy nezkusil, nepochopí. Tohle není jak koukat na podmořský svět skrz obrazovky televizí nebo se plácat se šnorchlem někde na hladině. Musíte zažít tlak padesáti metrů vody nad sebou, abyste pochopili, o čem to je.


V listopadu jsem strávila týden na lodi na Brother Islands - dvou malých ostrůvcích na jihu Rudého moře. Díky velké vzdálenosti od pevniny tu je málo turistů a tudíž krásně barevné, živé korály a obrovská hejna ryb. U hotelů to totiž bohužel většinou vypadá spíš jako pohřebiště...


Ale abych to uvedla na pravou míru, my jsme nejeli na tuhle lokalitu kvůli korálům a drobným rybkám. Ale kvůli něčemu daleko většímu, dravějšímu, nebezpečnějšímu... ale svým způsobem i krásnějšímu.


A jestli kdokoli z vás řekne něco ve smyslu "Panebože vždyť to je žralok. Krvelačná bestie. Lidožrout. Je to šíleně nebezpečný. Vždyť tě mohl kousnout. Zabít.", tak si nejprv o těhle nádherných tvorech přečtěte i něco jiného než jen americké Čelisti. Protože ano, žralok má sílu zabít vás jedním jediným kousnutím, ale podstatné je to, že nemá jediný důvod, proč by to dělal. A pokud se k němu budete chovat s opatrností a respektem, dostane se vám toho nejhezčího zážitku, jaké moře nabízí.