Říjen 2010

Čert sedí na silnici

31. října 2010 v 18:52 | Ambar
Ilustrace k písmenkům Á, a jste již viděli (po kliknutí na písmenka se vám otevřou články). Dnes přináším čéčko a s ním i ilustraci čerta.

Čert

Omalovánkovou verzi můžete shlédnout po kliknutí zde.
A teď básnička, podle které je ilustrace kreslená:

Miloš Holas: Čert sedí na silnici

Čert sedí na silnici,
čáry máry čaruje,
chytil Čeňka za čepici,
Čeněk bručí, hudruje.
Čerte, čerte, čertíku,
černá kočka na mlíku.
Čaruj, čaruj, vyčaruj mi
čokoládu z perníku.

A to je prosím vše.
Mějte se pěkně po čertovsku,
Ambar


Asi mi rostou beďary ve vlasech

25. října 2010 v 20:23 | Ambar
aneb když člověk myslí na to, co nemá, a pak dělá to, co nemá. Jako když jsem si včera, celá zamyšlená, matlala gel proti akné do kadeře.
Nebo když jsem tuhle zase nebyla duchem přítomna o fyzice, tentokrát ale i s přesahem do chemie a do hudebky. A taky do přestávky, kdy jsem se každého ze třídy optala snad stokrát, zda nevlastní bledě modrou pastelku. Nakonec jsem jí nalezla ve vlastním penále... A zde už to fyzikální veledílo!

Marine

G.: "Proč je to slunce černý?"
Já: "Protože..."
G.: "Jo ahá, to je měsíc!"
Já: "Ale ne, je to slunce. A není černý. Je totiž natolik teplý a natolik rozžhavený, až je bílý, víš? A jak sis mohla všimnout na plachtách lodí nebo částech záchranářského kruhu, bílou v tomto veledíle zobrazuju černou, protože bílá, jak Ti možná došlo, nejde na bílém papíře vidět. Už to chápeš?"
G.: "Nooo...."
B.: "Hej, Ambar, proč je to slunce černý? Anebo to je měsíc?!"

Zabít. Tady vážně nikdo nemá pochopení pro umění.


Zvíře v kleci

20. října 2010 v 22:11 | Ambar
Áno, áno, začínám psát čím dál tím méně často. A to ještě k tomu dneska psát nic moc nebudu, jen zveřejním dvě fotky. Snad vám jen povím historii jejich vzniku. Minulý týden jsme na výtvarce v ZUŠce vytvářeli z pletiva konstrukci pro kašírování sochy, konkrétně gigantického pavouka. Než jsme jí dodělali a uzavřeli, zjistili jsme, že se do ní dá pohodlně nasoukat. Vypadalo to táák fotogenicky, a taky tak trochu jak zvíře v kleci. Zde jsou fotky, zatím jen dvě, ale časem jich zveřejním ještě několik.

Mírumilovné zvíře v kleci

Krvelačné zvíře v kleci

Pojmenovala jsem je Mírumilovné zvíře v kleci a Krvelačné zvíře v kleci. Nic definičtějšího mě nenapdalo. A omluvte prosím technickou kvalitu fotek, jsou foceny pouze na mobil, foťák momentálně nebyl přítomen. Ale na příště budeme fotit ještě jednou, tentokrát i s nějakou hlubokou myšlenkou, a vypůjčenou budeme mít učitelovu nejdokonalejší zrcadlovku s nejdokonalejším ostřením, s kterou i ty ošklivé fotky vypadají překrásně. A co pak teprve ty překrásné :))

Jináč, abych odbočila od tématu, nebyl jste někdo v Doxu? Slyšela jsem něco o povedené výstavě, která tam právě probíhá. Jenže Prahu mám trochu z ruky, tak bych se, než se tam vydám, chtěla ujistit, že to bude stát za to :)

Mějte se tak nějak pohodově,
Ambar.

P.S. Kdyby se tady našla nějaká ochotná Moravská duše a vysvětlila mi, co znamená to krásné libozvučné slovo šušniflinta, byla bych jí moc vděčná :)


Mňau

11. října 2010 v 21:35 | Ambar
Nezapoměla jsem na vás, neutopila se ve vaně plné bublinek, ani se nenechala sežrat ledním medvědem. Zkrátka jen nebyl důvod psát. Ne snad, že by nebylo co. Ba právě naopak. Jsem natolik šťastná a tak naplněná, že nemám jediný důvod utíkat z reality kamsi do blogové propasti. Ano, je to tak. Ve chvilkách chmurných je pro mě blog záchranou, ve chvilkách veselejších zhoubou. Ale dost keců. Mám tu pro vás jednu rychlofotku našeho miláčka.

Kenny

Brzy zase začnu se seriálem ilustrací. Teď nějak moc ilustrovat nestíhám - raději si užívám života :)

Dobrou noc,
a nezapoměňte, že jdete zítra k zubaři.
Ambar


Marine

2. října 2010 v 23:29 | Ambar
Je tady. Ano, opravdu. Moje úchylka. A ne ledajaká. Námořnická!

Marine